Wkrętaki uniwersalne Kraftform XXL w zestawie 12 szt Wera

Wera

051010

Zestaw XXL profesjonalnych śrubokrętów renomowanej niemieckiej firmy Wera z serii Kraftform z końcówkami płaskimi i krzyżowymi PH (Phillips) oraz Pozidriv (PZ). 051010

Szczegóły

206,10 zł brutto167,56 zł netto

-10%

229,00 zł brutto

Opis

izolowane (VDE)tak
zastosowaniedla elektryków, mechaników, serwisantów
zestawtak

Więcej informacji

 • zestaw profesjonalnych wkrętaków z przeznaczeniem do pracy pod napięciem, z funkcją pobijania młotkiem, próbnikiem napięcia oraz dwoma wieszakami na wkrętaki
 • wkrętaki przydatne do wszelkiego rodzaju prac przemysłowych, warsztatowych, montażowych oraz serwisowych, elektrycznych
 • sześciokątny kołnierz na rękojeści wkrętaka zabezpiecza przed staczaniem się wkrętaka np. ze stołu, blatu roboczego
 • wielokomponentowa rękojeść antypoślizgowa Wera Kraftform® Plus
 • trzpień: w śrubokrętach VDE izolowany, testowany zgodnie z normą IEC 60900: 2004
 • część robocza: Lasertip 1)
 • wykonane ze stali stopowej, czernione, Lasertip chromowane
 • zestaw zawiera 12 wkrętaków + 2 stojaki na wkrętaki

Narzędzia VDE

są indywidualnie testowane poprzez zanurzenie w kąpieli wodnej pod napięciem 10 000 V zgodnie z DIN EN 60900 (IEC 60900:2004). Dziesięciokrotnie wyższe obciążenie pomiarowe 10000 V gwarantuje bezpieczeństwo pracy pod maksymalnym dopuszczalnym napięciem 1000 V.

Lasertip

W wyniku laserowej obróbki trzpienia powstaje wyjątkowo chropowata powierzchnia (mikroskopijne rowki wypalone promieniem lasera), o twardości niemal 1000 Vickersów, która powoduje, że grot "wgryza" się w gniazdo wkrętu. Korzyść: mniejsze prawdopodobieństwo wyślizgiwania się wkrętaka z gniazda wkrętu i większe bezpieczeństwo zwłaszcza podczas pracy pod napięciem.

Narzędzia do pobijania

Jeśli nie chcesz ograniczać się tylko do montażu wkrętów, rozwiązaniem jest użycie wkrętaka do pobijania. Zaprojektowany do dokręcania, pobijania, kucia i luzowania zakleszczonych wkrętów oraz opasek zaciskowych węża. Wkrętaki do pobijania Wera to wkrętaki, które nie boją się ciężkiej pracy.

Często zdarza się, że przy prostych pracach podczas dłutowania lub przy odkręcaniu zardzewiałych wkrętów uderza się młotkiem w rękojeść wkrętaka. takie postępowanie jest niebezpieczne, ponieważ konwencjonalne wkrętaki nie są przystosowane do takiego rodzaju prac: rękojeść i trzonek mogą ulec rozszczepieniu, powodując obrażenia. Wkrętak do pobijania Wera został zaprojektowany specjalnie do takich zastosowań. Rękojeść wyposażona jest w solidny metalowy kołpak do pobijania, który ma bezpośredni kontakt z sześciokątnym trzpieniem wkrętaka. Dzięki temu możliwe jest bezstratne przenoszenie energii powstającej podczas pobijania. Ulepszony cieplnie materiał trzpienia o dużej elastyczności zapobiega odpryskom i obrażeniom. Sześciokątny zabierak pozwala na wspomagania kluczem dla przeniesienia jeszcze większej siły podczas montażu.

Rękojeść wkrętaków Kraftform (zielono czarne)

Kształt rękojeści Kraftform jest perfekcyjnie dopasowany do kształtu dłoni, chroniąc ją przed powstawaniem pęcherzy i odcisków.

Twarde elementy materiału rękojeści pozwalają na szybkie pokręcanie bez ryzyka "przyklejania się" dłoni do rękojeści. Obszerne strefy z twardego tworzywa rozmieszczone wokół rękojeści z łatwością przesuwają się po skórze dłoni.

Podstawowe założenie podczas projektowania rękojeści Kraftform, zgodnie z którym dłoń nadaje rękojeści jej kształt, obowiązuje niezmiennie do dnia dzisiejszego. Już w latach 60-tych firma Wera, wspólnie z uznanym na całym świecie instytutem badawczym Fraun hofer-lnstitut fur Arbeitswirtschaft und Organisation, zaprojektowała rękojeść wkrętaka, którego kształt był dopasowany do kształtu dłoni, po trwających kilka lat pracach rozwojowych firma Wera wprowadziła w roku 1968 rękojeść Kraftform na rynek. Od tego czasu rękojeść była optymalizowana w oparciu o nowe technologie, jednak jej sprawdzony kształt pozostał niezmieniony gdyż kształt dłoni również nie uległ zmianie od tego czasu.

Rozległa strefa styku rękojeści z dłonią zapewnia większe tarcie w obrębie miękkich stref rękojeści, umożliwiając przenoszenie wysokich momentów obrotowych i zapobiegając powstawaniu odcisków w kontakcie z kantami.

Oznaczenie na rękojeści w postaci typu gniazda wkrętu, jak i rozmiaru końcówki ułatwia odszukanie wkrętaka w torbie narzędziowej lub w miejscu pracy.

Wieszak na wkrętaki

 • uniwersalny wieszak na 7 dowolnych wkrętaków (3 większe, 4 mniejsze) warsztatowych lub izolowanych niemieckiej firmy Wera
 • wieszak mocowany za pomocą dwóch wkrętów np. do ściany lub ścianki narzędziowej, regału itp.
 • może również służyć jako stojak do wkrętaków z serii Micro
 • wykonany z wysokiej jakości tworzywa
 • kolor czarny
 • wymiary: 190 x 50 mm

Opinie

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz opinię

Wkrętaki uniwersalne Kraftform XXL w zestawie 12 szt Wera

Wkrętaki uniwersalne Kraftform XXL w zestawie 12 szt Wera

Zestaw XXL profesjonalnych śrubokrętów renomowanej niemieckiej firmy Wera z serii Kraftform z końcówkami płaskimi i krzyżowymi PH (Phillips) oraz Pozidriv (PZ). 051010

Produkty powiązane