Wkrętak z gniazdem Torx TX z funkcją przytrzymywania Kraftform Wera

Wera

Profesjonalny śrubokręt warsztatowy z funkcją przytrzymywania i gniazdem Torx (gwiazdka) niemieckiej firmy Wera z serii Kraftform 367.

Szczegóły

28,92 zł brutto23,51 zł netto

Opis

izolowane (VDE)nie
zastosowaniewkręty z gniazdem Torx - TX

Więcej informacji

  • zastosowanie: do wkrętów z gniazdem Torx
  • trzpień: okrągły, niklowany na mat
  • część robocza: Torx z funkcją przytrzymywania do wkrętów wykonanych wg normy firmy Acument Intellectual Properties
  • rękojeść: Kraftform zabezpieczona przed staczaniem, wielokomponentowa

Do czego służy profil Torx HF z funkcją przytrzymywania?

W przypadku montażu lub demontażu w wąskich przestrzeniach (np. w komorze silnika) nie ma możliwości przytrzymania wkrętu ręką na trzpieniu wkrętaka. Często zdarza się, że wkręt spadnie. Wówczas musimy go długo szukać, bądź też nie uda się go odnaleźć w ogóle, co stwarza dodatkowe zagrożenia. Opracowane przez firmę Wera narzędzia TORX® HF z funkcją przytrzymywania posiadają udoskonalony geometrycznie profil TORX®. Siła przytrzymująca, która jest wynikiem docisku końcówki narzędzia i profilu gniazda wkrętu, umożliwia pewne przytrzymanie wkrętów na narzędziu.

Kształt rękojeści Kraftform jest perfekcyjnie dopasowany do kształtu dłoni, chroniąc ją przed powstawaniem pęcherzy i odcisków.

Twarde elementy materiału rękojeści pozwalają na szybkie pokręcanie bez ryzyka "przyklejania się" dłoni do rękojeści. Obszerne strefy z twardego tworzywa rozmieszczone wokół rękojeści z łatwością przesuwają się po skórze dłoni.

Podstawowe założenie podczas projektowania rękojeści Kraftform, zgodnie z którym dłoń nadaje rękojeści jej kształt, obowiązuje niezmiennie do dnia dzisiejszego. Już w latach 60-tych firma Wera, wspólnie z uznanym na całym świecie instytutem badawczym Fraun hofer-lnstitut fur Arbeitswirtschaft und Organisation, zaprojektowała rękojeść wkrętaka, którego kształt był dopasowany do kształtu dłoni, po trwających kilka lat pracach rozwojowych firma Wera wprowadziła w roku 1968 rękojeść Kraftform na rynek. Od tego czasu rękojeść była optymalizowana w oparciu o nowe technologie, jednak jej sprawdzony kształt pozostał niezmieniony gdyż kształt dłoni również nie uległ zmianie od tego czasu.

Rozległa strefa styku rękojeści z dłonią zapewnia większe tarcie w obrębie miękkich stref rękojeści, umożliwiając przenoszenie wysokich momentów obrotowych i zapobiegając powstawaniu odcisków w kontakcie z kantami.

Oznaczenie na rękojeści w postaci typu gniazda wkrętu, jak i rozmiaru końcówki ułatwia odszukanie wkrętaka w torbie narzędziowej lub w miejscu pracy.

Opinie

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz opinię

Wkrętak z gniazdem Torx TX z funkcją przytrzymywania Kraftform Wera

Wkrętak z gniazdem Torx TX z funkcją przytrzymywania Kraftform Wera

Profesjonalny śrubokręt warsztatowy z funkcją przytrzymywania i gniazdem Torx (gwiazdka) niemieckiej firmy Wera z serii Kraftform 367.

Produkty powiązane